Jestem kulturalny, jestem kulturalna 1. edycja 2014

Projekt Jestem kulturalny, jestem kulturalna skierowany jest do dzieci i młodzieży, a jego podstawowy cel to nauka podstawowych wartości i narzędzi związanych z kulturą, jej odbiorem i tworzeniem.   Przy rosnących podziałach pomiędzy (...)

link1 link2

IV 2014 W Szkole Podstawowej nr 101 w Krakowie rozpoczynamy realizację projektu edukacji kulturalnej  Jestem kulturalny, jestem kulturalna. Projekt otwieramy warsztatami typograficznymi Wyrazy twarzy dla dzieci z klas 1-3.Prowadzenie: Katar (...)

link1 link2

IV 2014 Cykl warsztatów teatralnych dla dzieci z klas 1-3 otwierają zajęcia plastyczne Stragan oparte na wierszu Jana Brzechwy.I część: projektowanie kostiumów. Warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 104 w Krakowie.&nb (...)

link1 link2

IV 2014 Kontynuacja cyklu warsztatów teatralnych Stragan dla dzieci z klas 1-3 w Szkole Podstawowej nr 101 w Krakowie. Prowadzenie: Agnieszka Czyż, Katarzyna Olbrycht (...)

link1 link2

IV 2014 Warsztaty teatralne Stragan powróciły do Szkoły Podstawowej nr 104 w Krakowie. Miało miejsce projektowanie nowych kostiumów, nakryć głowy, aby dzieci w roli warzyw nie zdążyły zmoknąć, zanim pani Grażyna - sprzed (...)

link1 link2

Kolejny czwartek czyli warsztaty organizowane przez ZNACZY SIĘ w SP nr 101 w Krakowie. Tym razem zakończyliśmy cykl warsztatów teatralnych dla dzieci z klas 1-3 przedstawieniem! (...)

link1 link2

Wymyślaniu warsztatów ilustracji nie ma końca. Tym razem ZNACZY SIĘ i dzieci z SP nr 101 w Krakowie zawitali z Literą wśród zwierząt!Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht i Joanna Róg-Ociepka (...)

link1 link2

Podczas wasztatów ilustracji w SP nr 104 w Krakowie uczniowie rysowali ogród zoologiczny, w którym zamieszkały ZwierzoLitery. Niebywałą atrakcją było typograficzne akwarium. Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht (...)

link1 link2

W ramach projektu JESTEM KULTURALNY, JESTEM KULTURALNA 2014 ZNACZY SIĘ podjęło współpracę z uczniami Gimnazjum nr 5 w Krakowie. Na warsztat typograficzny został wzięty wiersz "Nic dwa razy" Wisławy Szymborskiej. Prowadzenie: Joanna R&o (...)

link1 link2

W SP nr 101 w Krakowie miały miejsce warsztaty ilustracji na podstawie wiersza Joanny Kulmowej "Gdybym miał 10 rąk...".Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Agnieszka Czyż (...)

link1 link2

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a więc i mnóstwo przygód. Dlatego do akcji wkroczyło ZNACZY SIĘ z warsztatami TYPOZORRO do SP nr 101 i SP nr 104 w Krakowie. Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Beata Czajkowska (...)

link1 link2

Działań z literą nie odkładamy nawet w wakacje! Fundacja ZNACZY SIĘ i Szkoła Podstawowa nr 151 w Krakowie rozpoczęły współpracę od warsztatów typograficznych dla dzieci w ramach projektu edukacji kulturalnej JESTEM KULTURALNY (...)

link1 link2

| CZYTANIE MIASTA | czyli cykl wycieczek określonym szlakiem z kodem dla młodzieży krakowskich szkół. Kod :  Street art Podgórze - Zabłocie Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Joanna Róg - Ociepka (...)

link1 link2

Skwery, ulice, zakręty, drapacze chmur, to tylko niektóre elementy zabudowy 4 niezwykłych osiedli stworzonych przez młodzież podczas warsztatów plastycznych w ZSOI nr 2 w Krakowie. Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Joanna Ró (...)

link1 link2

| CZYTANIE MIASTA | czyli cykl spacerów miejskich ZNACZY SIĘ i ZSS nr 2 w Krakowie. Pierwszy ze spacerów odbył się szlakiem Architektury modernizmu w okolicach Plant krakowskich.  Kolejne spacery we wrześniu.   Prowadz (...)

link1 link2

Druga z cyklu wycieczek określonym szlakiem z kodem ze Szkołą Podstawową nr 151 w Krakowie. Kod: Street art Podgórze - Zabłocie Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Joanna Róg - Ociepka (...)

link1 link2

Jedne z ostatnich warsztatów ilustracji dla dzieci tego lata organizowanych przez ZNACZY SIĘ w Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie.Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Joanna Róg - Ociepka (...)

link1 link2

Litera(tura) wkracza na osiedle czyli nowe warsztaty street artu ZNACZY SIĘ w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 151 w Krakowie. Prowadzenie: Joanna Róg - Ociepka, Katarzyna Olbrycht (...)

link1 link2

Kulturalne rozmowy - "Dziennikarz nie zawsze kulturalny" to jedno ze spotkań z młodzieżą w ramach komponentu "Uczestniczenie w kulturze" projektu edukacji kulturanej "Jestem kulturalny, jestem kulturalna". Wydarzenie miało miejsce w ZSS nr 2 w K (...)

link1 link2

Kolejne wspólne działania z literaturą Znaczy Się i Gimnazjum nr 5 w Krakowie. Podczas warsztatów origami uczniowie tworzyli zagadki literackie, projektując ukrywanie tekstów w figurach geometrycznych. Aby zagadki mogły zos (...)

link1 link2

Warsztaty literackie, warsztaty kolażu i w końcu mural! To części składowe komponentu naszego projektu „Jestem kulturalny, jestem kulturalna” przeprowadzonego w ZSS nr 2 w Krakowie. „Lektury obowiązkowe” to nietypowe, (...)

link1 link2

WPROWADZENIE DO WOLONTARIATU: Cykl spotkań w szkołach. Co to jest, co wyróżnia wolontariat spośród innych aktywności, na jakich zasadach można angażować się w działania wolontarystyczne? co osiągamy pomagając innym? możliw (...)

link1 link2