Jestem kulturalny, jestem kulturalna 2. edycja 2015

2. edycja projektu edukacji kulturalnej Jestem kulturalny, jestem kulturalna skierowana jest do dzieci i młodzieży. Celem projektu jest nauka oraz utrwalenie podstawowych wartości i narzędzi związanych z kulturą, jej odbiorem, tworzeniem. Dzi (...)

link1 link2

Historia o słoniku, który kroił trąbką serek czyli "Słoń i nóż", "Jak powstaje trawa" czy "Rower i łańcuch" to tylko niektóre z "Przypadkowych historii" - pierwszych interaktywnych warsztatów twórczych dla (...)

link1 link2

"Na wyspach A ---> B ---> C" czyli warsztaty ilustracji dla dzieci na podstawie wiersza Jana Brzechwy "Na wyspach Bergamutach". Fundacja ZNACZY SIĘ w SP nr 151 w Krakowie. Prowadzenie: Agnieszka Czyż, Katarzyna Olbrycht.   2. edycja (...)

link1 link2

"Przypadkowe historie" po raz drugi czyli warsztaty ilustracji dla dzieci Fundacji ZNACZY SIĘ w SP nr 104 w Krakowie w ramach 2. edycji projektu edukacji kulturalnej "Jestem kulturalny, jestem kulturalna". Prowadzenie: Agnieszka Czyż, K (...)

link1 link2

Czy to gruszka? Czy kapusta? A może morze? To "Ni plakat, ni wydra" czyli warsztaty plakatu dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 104 w Krakowie Fundacji ZNACZY SIĘ.   Prowadzenie: Agnieszka Czyż, Katarzyna Olbrycht   2. edycja projektu (...)

link1 link2

Stadion, cyrk, las... czyli "Plakat na słowo" - warsztaty plakatu dla dzieci z klas 1-3. Fundacja ZNACZY SIĘ w SP nr 151 w Krakowie. Prowadzenie: Agnieszka Czyż, Katarzyna Olbrycht. 2. edycja projektu edukacji kulturalnej "Jestem kulturalny, je (...)

link1 link2

"Na wyspach A ---> B ---> C" czyli warsztaty ilustracji dla dzieci na podstawie wiersza Jana Brzechwy "Na wyspach Bergamutach" po raz drugi w SP nr 151 w Krakowie. Prowadzenie: Agnieszka Czyż, Katarzyna Olbrycht.   2. edycja projektu (...)

link1 link2

"logoTYp" czyli warsztaty typograficzne, w czasie których dzieci z własnych inicjałów tworzą autorskie kompozycje liternicze. Fundacja ZNACZY SIĘ w SP nr 104 w Krakowie.Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Agnieszka Czyż.2. edycja pr (...)

link1 link2

Warsztaty typograficzne "logoTYp" Fundacji ZNACZY SIĘ tym razem miały miejsce w SP nr 151 w Krakowie w ramach 2. edycji projektu edukacji kulturalnej "Jestem kulturalny, jestem kulturalna" 2015. Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Agnieszka Czyż. (...)

link1 link2

Gąbkowe litery, szablony i farby rozpanoszyły się również w SP nr 101 w Krakowie. Oznacza to tylko jedno - warsztaty typograficzne "logoTYp" Fundacji ZNACZY SIĘ! 2. edycja projektu edukacji kulturalnej "Jestem kulturalny, jestem kultural (...)

link1 link2

50 metrowych  liter zamienionych w 50 dzikich zwierząt! Można zakładać ogród typograficzny, czyli fantastyczny początek nowej współpracy Fundacji ZNACZY SIĘ i Szkoły Podstawowej nr 25 w Krakowie. Warsztaty typograficzne (...)

link1 link2

2. edycja projektu "Jestem kulturalny, jestem kulturalna" nie ogranicza swoich działań tylko do Krakowa. W tym roku wyruszamy w Małopolskę! Z przyjemnością prezentujemy naszą pierwszą podróż. W Publicznym Gimnazjum w Czchowie zosta (...)

link1 link2

"logoTYp" czyli pierwsze warsztaty typograficzne Fundacji ZNACZY SIĘ w ramach "Akcji Lato" w SP nr 151 w Krakowie. W czasie zajęć dzieci tworzyły autorskie kompozycje liternicze. Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Agnieszka Czyż. 2. edycja projek (...)

link1 link2

Nowe warsztaty ilustracji dla dzieci Fundacji ZNACZY SIĘ w SP nr 151 w Krakowie. Znane wyliczanki i makiety książek-leporello w rękach małych twórców to nowe i zaskakujące historie! Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht i Agnieszka Czy (...)

link1 link2

Futuryzm, kaligramy, Dadaizm, "Wyborny trup", to tylko niektóre literackie inspiracje dla młodych twórców Street artu.Zapraszamy m.in. na "Wybornego trupa" na schodach w wykonaniu uczniów ZSS nr 2 w Krakowie, czyli nowe (...)

link1 link2

Mała Manufaktura Liter czyli kolejne warsztaty typograficzne dla dzieci Fundacji ZNACZY SIĘ w SP nr 151 w Krakowie w ramach szkolnej "Akcji Lato" i 2. edycji projektu edukacji kulturalnej "Jestem kulturalny, jestem kulturalna" 2015. Prowadzenie: (...)

link1 link2

Cieszymy się latem i ostatnimi warsztatami plastycznymi dla dzieci w SP nr 151 w Krakowie. Zajęcia odbyły się w ramach szkolnej "Akcji Lato" i 2. edycji projektu edukacji kulturalnej "Jestem kulturalny, jestem kulturalna" 2015. Prowadzenie: Kat (...)

link1 link2

Z nowym semestrem Fundacja ZNACZY SIĘ także wraca grzecznie do szkoły. Ruszamy z WIELKIEJ LITERY czyli warsztatami typograficznymi "Inicjał". Mali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 104 w Krakowie na specjalnie przygotowanych rozkładówka (...)

link1 link2

WSZYSTKO - SIĘ - PRZYDA - TYPORECYKLING - NIETYPOWY ALFABET czyli warsztaty typograficzne dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 104 w Krakowie Fundacji ZNACZY SIĘ.Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Agnieszka Czyż2. edycja projektu edukacji kulturalnej (...)

link1 link2

WIELKĄ LITERĘ odkryli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 151 w Krakowie. Przed Państwem liternicze historie małych twórców podczas warsztatów typograficznych Fundacji ZNACZY SIĘ! Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Agni (...)

link1 link2

Przypadek! To jeden z najlepszych sposobów na nudę. Ten i inne pomysły co można robić gdy pada deszcz powstawały w czasie warsztatów ilustracji Fundacji ZNACZY SIĘ w Szkole Podstawowej nr 104 w Krakowie. Prowadzenie: Agnieszka Czy (...)

link1 link2

WSZYSTKO-SIĘ-PRZYDA po raz drugi. Tym razem nietypowe przedmioty zamiast liter powstawały w czasie warsztatów plastycznych dla dzieci Fundacji ZNACZY SIĘ w Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie. Prowadzenie: Agnieszka Czyż, Katarzyna (...)

link1 link2

PSTRYK------- PSTRYK czyli o tym jak światło jest niezbędne i zwierzętom i literom. Oto nowe warsztaty typograficzne dla dzieci Fundacji ZNACZY SIĘ w Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie. Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Agnieszka Czyż.   (...)

link1 link2

Puk, puk...szszszsz..BUCH!...tup, tup,tup...Ałaaa!...patataj patataj patataj... czyli co się stało na warsztatach plakatu dla dzieci "Plakat na słowo" Fundacji ZNACZY SIĘ w Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie? Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, A (...)

link1 link2

PSTRYK---litera---PSTRYK---zwierz czyli warsztaty dla dzieci o świetle litery w Szkole Podstawowej nr 101 w Krakowie Fundacji ZNACZY SIĘ.Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Agnieszka Czyż.2. edycja projektu edukacji kulturalnej "Jestem kulturalny, je (...)

link1 link2

"POETA = UCZEŃWIERSZ = WLEPKA" część II"Wyborny trup" czyli gra o nietypowej nazwie wymyślona przez surrealistów w latach 20. XX wieku, to literacka inspiracja dla młodych twórców typograficzno-malarskiej realizacji na sch (...)

link1 link2

Lampa, schody, stół, musztarda to niezbędniki w rysunkowym domu! Fundacja ZNACZY SIĘ i nowe warsztaty ilustracji dla dzieci w SP nr 151 w Krakowie! Prowadzenie: Agnieszka Czyż, Katarzyna Olbrycht 2. edycja projektu edukacji kulturalnej " (...)

link1 link2

Może w szafie, może w płaszczu, a może w Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie? Pan Hilary i Fundacja ZNACZY SIĘ czyli nowe warsztaty ilustracji dla dzieci w technice pop-up na podstawie wiersza "Okulary" Juliana Tuwima. Prowadzenie: Katarzyn (...)

link1 link2

Plakat na słowo, słowo na dźwięk, dźwięk na plakat czyli warsztaty plakatu dla dzieci Fundacji ZNACZY SIĘ w SP nr 104 w Krakowie. Prowadzenie: Katarzyna Olbrycht, Agnieszka Czyż. 2. edycja projektu edukacji kulturalnej "Jestem kulturalny, j (...)

link1 link2

Postać i fabuła - ich kreowanie i przenikanie się, to tylko niektóre zadania stawiane przed młodymi twórcami w czasie dwóch pierwszych warsztatów redaktorskich "Dobrze napisane" organizowanych przez Fundację ZNACZY (...)

link1 link2

Umywalka, dywan, pralka - zapraszamy do dorysowania kolejnego piętra czyli warsztaty ilustracji dla dzieci "Rysowany dom". Tym razem Fundacja ZNACZY SIĘ odwiedziła Szkołę Podstawową nr 101 w Krakowie.Prowadzenie: Agnieszka Czyż, Katarzyna (...)

link1 link2

Warsztaty antytagowe oraz wycieczka, czyli literacko-muralowy plan działań w przestrzeni niedaleko szkoły, w czasie którego zaistniałe wcześniej formy graffiti są zmieniane przez uczniów na kontekst pozytywny. Tagi już istniejąc (...)

link1 link2

Próbowaliście kiedyś pierogów... z obrazkami? Zapraszamy, trochę nam jeszcze zostało. Oto relacja z przedświątecznych warsztatów ilustracji dla dzieci Fundacji ZNACZY SIĘ ze Szkoły Podstawowej nr 151 w Krakowie.Prowadzeni (...)

link1 link2

Uwielbiamy zmyślać i wymyślać, zwłaszcza nowe historie książkowe w Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie. "Zmyślambooki" czyli nowe warsztaty ilustracji Fundacji ZNACZY SIĘ.Prowadzenie:Agnieszka Czyż i Katarzyna Olbrycht2. edycja projektu ed (...)

link1 link2

"Literacka garmażerka" to warsztaty projektowania graficznego dla młodzieży z ZSS nr 2 w Krakowie. Cykl warsztatów obejmował m.in. zagadnienie brzydoty miejskiej, ale przede wszytskim były to zajęcia dotyczące projektowania indentyfika (...)

link1 link2

Nie ma domu bez ogrodu, a ogrodu bez basenu! W Szkole Podstawowej nr 104 w Krakowie mali architekci o tym wiedzą i rysują, czyli trzecia część warsztatów ilustracji dla dzieci "Rysowany dom" Fundacji ZNACZY SIĘ.Prowadzenie: Agnieszka Czy (...)

link1 link2

W grudniu miał miejsce cykl "Warsztatów literackich" Fundacji ZNACZY SIĘ dla młodzieży nie tylko tej z Krakowa."KREATYWNE PISANIE" to warsztaty pisania, w czasie których młodzież poznała tajniki budowania narracji, kreowania boha (...)

link1 link2

"BLOGI" czyli warsztaty pisania blogów z udziałem znanych twórców publikujących w Internecie, recenzentów, które odbyły się w LO nr 24 w Krakowie. Były to warsztaty dla młodzieży, która pisze lub chce (...)

link1 link2

W ramach "Warsztatów literackich" dla młodzieży Fundacja ZNACZY SIĘ nawiązała nowe przyjaźnie z Publicznym Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie oraz z tamtejszym Muzeum, które ugościło nas i młodzież.Dzię (...)

link1 link2

"Blok" cz. I i II czyli jedne z ostatnich warsztatów plastycznych dla dzieci Fundacji ZNACZY SIĘ, w czasie których mali uczestnicy stworzyli z wielkich tektur typoosiedle! Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej nr 151 w Krakowie.Pr (...)

link1 link2

Poraz kolejny Fundacja ZNACZY SIĘ odwiedziła Publiczne Gimnazjum w Czchowie organizując drugie warsztaty blogowe dla młodzieży. Prowadzenie: Paulina Małochleb.2. edycja projektu edukacji kulturalnej "Jestem kulturalny, jestem kulturalna" 2 (...)

link1 link2