Jestem kulturalny, jestem kulturalna 3. edycja 2016

2016 Gra w street art

powrot

WARSZTATY PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO I STREET ARTU „GRA W STREET ART”

Warsztaty street artu dla młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Krakowie przy Szpitalu Uniwersyteckim im. M. Kopernika. Boisko szkolne widziane jako realistyczna przestrzeń dla kreacji wyobraźni uczniów, która zmienia lub nadaje nowe znaczenie elementom na terenie przyszkolnym, ścieżkom, ławkom czy bramkom. Działania uczniów było zrealizowane w formie fikcyjnych na pozór dopowiedzeń malarsko-graficznych oraz typograficznych zmieniających również kontekst wybranego miejsca.

Projekt był kontynuacją współpracy z ZSS nr 2 w Krakowie przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, Oddział Dzienny Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.


Opis szczegółowy:

-Wykład i prezentacja: „Sytuacjoniści i metryści”. Przykłady wykorzystania znaku graficznego w poezji. Czym jest mandala?.

Uczniowie wykreowali swoje mandale jako wizualizacje swoich emocji przy pomocy techniki kolażu. Wspólna rozmowa o każdym pomyśle mandali.

-Wykład: „ Poezja konkretna i anagramy jako znaki graficzne w poezji”. Uczestnicy stworzyli indywidualne anagramy.

-Wyjście z uczestnikami na teren boiska i ogrodu. Wspólne rozplanowanie przestrzenne umieszczenia mandali-anagramów. Praca projektowa nad sześcioma wybranymi anagramami-mandalami takimi jak:

( Mount Everest, Too much is never enough, Nie lubię tego miejsca, Lubię zwierzęta,  Tutaj nigdy nie jest normalnie, Najciemniej już też przed wschodem  )

-Wspólna praca przy malowaniu trzech z sześciu anagramów-mandali na terenie ogrodu i boiska. Wykorzystane do tego były elementy bramek do piłki nożnej, samo boisko, ławki, alejki, chodnik itp.


Prowadzenie: Tomasz Macios, Joanna Róg-Ociepka, Anna Czermak


Realizacja projektu: 6 warsztatów (19.09.2016, 21.09.2016, 26.10.2016, 11.10.2016, 18.10.2016, 19.10.2016)

Liczba uczestników: 11 - 18 osób


Galeria