Warsztaty artystyczne

2011 Komiks też książka

powrot
XI 2011 
Warsztat odbył się w Galerii ZNACZY SIĘ. Dotyczył pisania i projektowania komiksów, poprowadzili go znani autorzy i rysownicy komiksów, Przemysław Truściński oraz Bartosz Sztybor. Z uwagi na liczbę chętnych do wzięcia w nim udziału (zgłosiło się 20 osób, podczas gdy do grupy zakwalifikowano 15) warsztaty odbyły się
w ciągu dwóch dni, a nie jednego, jak zakładano w projekcie.
Skierowane były do wszystkich osób zainteresowanych komiksem, grafiką, do ilustratorów i twórców komiksu. Podczas tych dwóch dni odbyła się prezentacja najciekawszych realizacji współczesnego komiksu, tworzenie komiksu na podstawie własnych prac, omówienie prac kursantów i warsztaty z narracji w komiksie.

 

Przemysław Truściński – absolwent Wydziału Grafiki łódzkiej ASP, autor licznych komiksów publikowanych
w magazynach komiksowych i czasopismach w Polsce i za granicą. Laureat Grand Prix (1993) oraz wielu innych nagród w konkursach na krótką formę komiksową Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Dyrektor artystyczny projektu antologii 44 wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Bartosz Sztybor – dziennikarz, publicysta, krytyk filmowy i komiksowy, scenarzysta komiksowy. Wielokrotny laureat konkursu na krótką formę komiksową na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu. Publikował m.in. w pismach „Ozon”, „Wprost”, „Esencja”, Chichot”, „Machina”, w periodykach komiksowych i zinach.


Galeria