Warsztaty artystyczne

Ideą naszych zajęć jest uczenie się od najlepszych, a że wiemy, gdzie ich znaleźć, organizujemy przeróżne warsztaty – literackie, graficzne, typograficzne i ilustratorskie. (...)

link1 link2

X 2014 "Wyobraź sobie..." czyli literacki i plastyczny warsztat dla dzieci poprowadzony przez autorkę książek dla dzieci Zofię Stanecką i ilustratorkę Mariannę Oklejak.Podczas warsztatów powstawały okładki ks (...)

link1 link2

XI 2013 Warsztaty malarsko-graficzne prowadzone przez Joannę Róg-Ociepkę i Katarzynę Olbrycht z uczniami Waldorfskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krakowie. Po warsztatach, grupa pod kierownictwem artystki, opiekuna wyzna (...)

link1 link2

X 2013 Warsztaty typograficzne dla dzieci prowadzone przez absolwenta warszawskiej ASP - Jana Bajtlika. Warsztaty miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 104 im. J. Matejki w Nowej Hucie pod opieką wolontariuszy Akademii Przyszłości oraz w Pracowni (...)

link1 link2

V 2013 Warsztat książki ilustrowanej „Księżniczki, potwory i lokomotywy czyli jak ilustrować wyobraźnię”. Jak dobrać ilustracje do tekstu, jak stworzyć storyboard, jak uniknąć stereotypów. Jak wystrzec się technicznyc (...)

link1 link2

VI 2013 Wstęp do projektowania wydawnictw albumowych i naukowych Czym jest okładka, reklamą czy wyrazem treści? Czy te funkcje muszą się wykluczać? Co widzi czytelnik? Czego oczekuje wydawca? Dobór zdjęć i ilustracji. Techn (...)

link1 link2

XI 2011 Przygotowanie techniczne druku z Pawłem Kosmalskim  Przygotowanie pracowni, przygotowanie do druku i współpraca z wydawcą, przygotowanie materiału do druku w drukarni, wybór papieru, techniki druku, zagadnienia int (...)

link1 link2

XI 2012 Warsztat książki ilustrowanej "Księżniczki, potwory i lokomotywy czyli jak ilustrować wyobraźnię".Jak dobrać ilustracje do tekstu, jak stworzyć storyboard, jak uniknąć stereotypów. Jak wystrzec się technicznych pomył (...)

link1 link2

XII 2012 Warsztat pięknego pisania Jak posługiwać się stalówką ściętą oraz ostro zakończoną? Podstawy krojów pisma: minuskuła karolińska, copperplate, uncjała. Kaligraficzne materiały piśmiennicze oraz przygotow (...)

link1 link2

XI 2012 Warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez Olę Cieślak.  (...)

link1 link2

Kurs projektowania wydawniczego Przez 9 tygodni 11 kursantów poznawało tajniki warsztatu tworzenia książki, który otworzyli przed nimi wybitni, uznani specjaliści m.in.: Joanna Olech, Kuba Sowiński, Robert Oleś, Lech Majewski (...)

link1 link2

X 2011 Warsztat odbył się w galerii ZNACZY SIĘ. Został połączony z realizacją projektu graffiti w przestrzeni miejskiej. Skierowany był do osób zainteresowanych grafiką i typografią. W trakcie warsztatów opracowywano lite (...)

link1 link2

XII 2011 Warsztat odbył się w Gazeta Café. Poświęcony był takim tematom, jak literacka krytyka internetowa, dyskusyjne fora książkowe, publikowanie w sieci w ramach selfpublishingu. Omawiano kwestię zdigitalizowania współczesne (...)

link1 link2

XI 2011 Warsztat odbył się w Galerii ZNACZY SIĘ. Dotyczył pisania i projektowania komiksów, poprowadzili go znani autorzy i rysownicy komiksów, Przemysław Truściński oraz Bartosz Sztybor. Z uwagi na liczbę chętnych do wzi (...)

link1 link2