Wystawy

  ... nasza zima zła (?) ... Cykliczność pór roku, pulsacja czasu, powtarzalność, towarzyszące im emocje związane z przemijaniem – to elementy wpływające na percepcję świata, a także bogato opisane w literaturze. Stu (...)

link1 link2

SŁOWA I OBRAZY to jedna z cyklu wystaw i wydarzeń Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie w ramach III Festiwalu Wydział Sztuki w Mieście. Wystawa prezentuje realizacje pokazujące różnorodne postawy i style pr (...)

link1 link2

  RYSUNKI Z KSIĄG UŻYTECZNYCH - wystawa prac studentów Pracowni Ilustracji ASP w Katowicach inspirowanych "WYPISAMI Z KSIĄG UŻYTECZNYCH" Czesława Miłosza. Zapraszamy serdecznie do Galerii Fundacji ZNACZY SIĘ! fot. Ewa Krzewińs (...)

link1 link2

  W ramach Amerykańskiego kwietnia w Fundacji ZNACZY SIĘ serdecznie zapraszamy na wystawę (z Nowego Jorku) najlepszych prac typograficznych wybranych w 60. konkursie Type Directors Club.Wystawa będzie czynna od 23 kwietnia do 6 maja od po (...)

link1 link2

X / XI 2014 4. edycja konkursu na projekt książki dla dzieci zorganizowanego przez ASP w Katowicach znów zawitała wystawą pokonkursową do Galerii ZNACZY SIĘ.Zapraszamy na ul. Kościuszki 37 do 14 listopada 2014!Wystawa jest wydarzeniem t (...)

link1 link2

WYDZIAŁ SZTUKI W MIEŚCIE.WYDZIAŁ SZTUKI W ZNACZY SIĘ. ILUSTRACJA – NAWIGACJA "Ilustracja nadaje różne kierunki myślenia, jest jak nawigacja, która kieruje w rejony wyobraźni". Wystawa prezentująca prace studentów (...)

link1 link2

Noto NOTO po raz drugi w Galerii ZNACZY SIĘ! Zapraszamy razem z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na wystawę pokonkursową II Edycji Ogólnopolskiego Studenckiego Konkursu NOTO-notatnik artysty 2014. Interpretacj (...)

link1 link2

XII 2013 / I 2014 Połykacz ognia, Marynarz z Syreną, Pchła szachrajka, Tygrys Któremu Się Nudzi, Miś (grzeczny dziś) i wiele innych postaci z literatury dziecięcej zostało zaprezentowanych na wystawie ilustracji Joanny Rusinek w (...)

link1 link2

X / XI 2013Pokonkursowa wystawa trzeciej już edycji konkursu na książkę dziecięcą zorganizowanego przez katowicką Akademię Sztuk Pięknych. Finisaż wystawy został połączony z prezentacją kuratorki dr. Anny Machwic - Adamkiewicz (ASP Kato (...)

link1 link2

IX / X 2013 Wystawa fotografii Tomasza Gancarza jest fotograficznym zapisem podróży po Birmie, odbytej w styczniu 2013. Zdjęcia przedstawiają motywy z okolic Mandalay; wiosek położonych nad jeziorem Inle i na nim; Bagan—starożytneg (...)

link1 link2

VI 2013 Projektowanie Graficzne Jedna z serii wystaw przygotowanych przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie; wystawa prac studentów Wydziału Sztuki pod kierunkiem Anny Zabdyrskiej i Przemysława Paliwody. (...)

link1 link2

XI / XII 2012 Wystawa plakatów filmowych Kuby Sowińskiego, ilustrujących książkę Historia niebyła kina PRL. (...)

link1 link2

V 2012 Wystawa prac projektantów zrzeszonych w STGU (Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej). W wystawie wzięli udział: AnoMalia Art Studio (Łukasz Paluch) | Jan Bajtlik | Jakub de Barbaro | Martyna Bargiel | Edgar Bąk (...)

link1 link2

IV 2012 Pokaz szkicowników i notesów artystów. Wystawa zorganizowana we współpracy z Wydziałem Sztuki Akademii Pedagogicznej w Krakowie. (...)

link1 link2

II 2011 Prezentacje inicjatyw i projektów artystycznych, związanych z komiksem alternatywnym i ilustracją. Na wystawie pojawiły się pocztówki zaprojektowane przez najświeższą generację artystów skupionych w ramach Targ& (...)

link1 link2

XI 2010 Wystawa towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Design Attack, pierwszej tak dużej imprezie poświęconej projektowaniu w Krakowie. Festiwal był przeglądem najnowszych nurtów światowego projektowania. Prezentował koncepcj (...)

link1 link2

VI 2010 Wystawa książek wykonanych przez studentów pracowni Grafiki Projektowej oraz pracownię Książki i Opakowań Uniwersytetu w Ostrawie. Książki zostały wystawione do przeglądania w białych rękawiczkach wyłącznie na dwie g (...)

link1 link2

IV / V 2010 Szalona prezentacja popularnych krojów pisma na niezwykłym nośniku – bawełnianym T-shircie. Wystawa prac studentów Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych została przygotowana pod kierunkiem Ewy S (...)

link1 link2

I / II 2010 Prezentacja prac studenckich powstałych w najpopularniejszej w Polsce Pracowni Książki i Ilustracji Macieja Buszewicza i Grażki Lange. Wystawę zorganizowano przy współpracy z Hipopotam Studio. Wystawę prezentującą pr (...)

link1 link2

VIII / IX 2009 Na wystawie pokazano najciekawsze projekty książek, ilustracji i komiksów studentów i niedawnych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach zrealizowane w ostatnich latach w pracowniach Książki i Typogra (...)

link1 link2

X 2009 Najpiękniejsze i najciekawsze książki, które powstały podczas 50 lat istnienia Wydawnictwa Znak. Na wystawie znalazły się prace najlepszych polskich grafików reprezentujących różne środowiska i pokolenia tw& (...)

link1 link2