O fundacji

LUDZIE

zarzad3

Ewa Bolińska-Gostkowska

CZŁONEK ZARZĄDU

Ewa Bolińska-Gostkowska jest filozofką, wieloletnim redaktorem w wydawnictwie Znak, tłumaczką. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagielońskiego. Dzięki wieloletniej współpracy z różnymi mediami i organizacjami pozarządowymi, posiada doświadczenie
w organizowaniu i promowaniu projektów. Z Fundacją Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ związana od początku
jej istnienia. Jako energy maker odpowiadała za nowe projekty i wyznaczanie  nowych pól działalności Fundacji, od 2012 w zarządzie Fundacji. 

zarzad4

Olga Brzezińska

CZŁONEK ZARZĄDU 

Olga Brzezińska jest manadżerką i promotorką kultury oraz nauczycielem akademickim w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma doświadczenie pracy w międzynarodowych programach badawczych (RECON – Reconstituting Democracy in Europe, 6. Program Ramowy Komisji Europejskiej)
i ogólnopolskich projektach szkoleniowych (Europejski Fundusz Społeczny, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Instytut Integracji Europejskiej). Latami współpracująca z Fundacją, w zarządzie od 2012. 
(fot. Maciej Lercel)

 

zarzad7

Barbara Kęsek-Bardel

CZŁONEK ZARZĄDU

Barbara Kęsek-Bardel jest absolwentką historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowych studiów w Instytucie Europeistyki UJ. Stypendystka Uniwersytetu St. Andrews w Szkocji; odbyła również staż w Smithsonian Institution Press w Waszyngtonie. Od kilkunastu lat związana z Wydawnictwem Znak, którego jest obecnie dyrektorem wydawniczym. Współzałożycielka Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ,
w zarządzie od 2009.

 

zarzad13

Karolina Macios

Karolina Macios - ghostwriterka, redaktorka, felietonistka i pisarka, koordynatorka projektów literackich dla Fundacji ZNACZY SIĘ i Fundacji Miasto Literatury oraz współorganizatorka kursów kreatywnego pisania. Jest współzałożycielką Fundacji (w zarządzie w latach 2009-2012). zarzad15

Magdalena Zielińska

Magdalena Zielińska jest współzałożycielką Fundacji (w zarządzie w latach 2009-2012). Z wykształcenia psycholożka, z zamiłowania tłumaczka. Przez dziesięć lat pracowała w wydawnictwie Znak, gdzie między innymi prowadziła Redakcję Literatury Faktu. W Fundacji zajmowała się stroną literacką i kreatywnym pisaniem. W świecie pozaksiążkowym zawodowo zajmuje się psychoterapią (www.selfine.pl).
(fot. Hubert Turaj)

zarzad21

Joanna Róg-Ociepka

Joanna Róg-Ociepka jest artystką malarką, muralistką, absolwentką ASP w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Była stypendystką we francuskiej artystycznej szkole wyższej  ESBA w Dijon.  Z Fundacją Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ współpracuje od 2012 tworząc murale i akcje street arto’we. Współtwórczyni projektu „Strefa Wolnego Czytania IV Edycja – Inaczej Książka” (2013) oraz projektu edukacyjnego „Jestem kulturalny, jestem kulturalna” (od 2014). W ramach autorskich projektów edukacyjnych swoim doświadczeniem, zaangażowaniem i entuzjazmem zaraża młodzież i dzieci do odpowiedzialnego i wspólnego działania w przestrzeni miejskiej.
(fot. Sebastian Przybylski)

zarzad22

Beata Czajkowska

PREZES ZARZĄDU

Beata Czajkowska jest doktorem nauk społecznych (University of Maryland, USA), który łączy analizę społeczeństwa obywatelskiego z jego budową. Ma kilkunastoletnie doświadczenie pracy w programach pomocy międzynarodowej (United States Development Agency; United Nations Development Program), na uniwersytetach (University of Maryland, USA; BRAC University, Bangladesz; Uniwersytet Jagielloński, Polska) oraz w organizacjach pozarządowych. Jest współzałożycielką Fundacji, w zarządzie od 2009.
(fot. Adam Golec)